‪09-7713388‬

נהגי המוניות קוראים להקלות עקב עליית מחירי הסולר

נהגי מוניות רבים בישראל קוראים לסיוע ממשלתי לאחר התייקרות מחיר הדלק שקובע שיאים חדשים בחודש אפריל 2022

תוכן עניינים

Facebook
WhatsApp

בלילה בין חמישי לשישי שוב הייתה התייקרות במחירי הדלק • עליה של 38 אגורות • המחיר לליטר כעת הוא 7.45 שקלים לליטר

משרד האנרגיה חושף את מחיר הדלק לחודש אפריל 2022

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 בשירות עצמי יעלה 7.45 ש"ח לליטר כולל מע"מ. התייקרות זאת משקפת עליה של 9 אגורות מחודש מרץ.

אחד מנהגי המוניות מתחנת מוניות רעננה המרכז אמר לי שנהגי המוניות נפגעים מהתייקרות המחירים יותר מכולם מכיוון שבסוף המשמרת נשאר להם פחות כסף בכיס לאחר תדלוק הרכב.

בניגוד למגזרים אחרים, נהגי המוניות לא יכולים להעלות את המחירים שלהן כדי לקזז עלויות דלק גבוהות. מחירי המוניות בישראל מוסדרים על ידי משרד הכלכלה / משרד התחבורה.

הנהג מקווה שהכתבה הזאת תגיע לאנשי מפתח האחד המשרדים הממשלתיים מפני שלהם יש את הכוח להתערב ולאפשר הנחה זמנית על הדלק כדי להקל על עלות החזקת המונית.

חשוב לציין שכל התייקרות במחירי הסולר יוצאת מכיסם של הנהגים

דובר של משרד האנרגיה אומר כי התקופה האחרונה מציגה תנודתיות גבוהה מאוד במחירים. הסיבות העיקריות להתייקרות הדלק – המלחמה באוקראינה שמשפיעה על הנפט הרוסי ובנוסף המתקפות על מאגרי הנפט בסעודיה.

נהגי המוניות ברעננה ובשאר הערים באזור המרכז מאיימים בהפגנות, יו"ר נהגי המוניות מספר כי הדלק מהווה 30 אחוז מהוצאותיו של נהג המונית.

התייקרות הדלק גרמה לכעס גדול בציבור נהגי המוניות בפרט, מכיוון שכמות העבודה ירדה באופן כללי מאז התפשטות נגיף הקורונה. הקורונה הביאה לכך שכמעט ואין תיירים מחו"ל שהיו מכניסים הרבה כסף לכיסם של נהגי המוניות בחודשי הקיץ בעיקר.

אם מחירי הדלק לא ירדו בקרוב לא תהייה לנהגי המוניות ברירה והם יצטרכו לצאת להפגנות כדי שהממשלה תייקר את תעריפי הנסיעה במונית.

הממשלה מצידה כמעט בוודאות תתנגד לעלייה בתעריפי הנסיעה לאחר הרפורמה בשנים האחרונות במחירי מוניות ספיישל.

עד 30% אחוז הנחה על הסעות בינעירוניות